| Code# | 525-120H |
|---|---|
| Marble Workbench | (605*450)mm |
| Glass Workbench | (456*348)mm |
| X/Y Axis Travel | (400*300)mm |
| Z Axis Travel | 200mm |
| Code# | 524-220H |
|---|---|
| X/Y Axis Travel | (400*300)mm |
| Z Axis Travel | 200mm |
| X/Y/Z 3 Axis Linear Scale(mm) | Resolution: 0.5um |
| Repeatability | 2um |
| Vimea322A | 524-120G |
|---|---|
| X/Y Axis Travel | (300*200)mm |
| Z Axis Travel | 200mm |
| X/Y/Z 3 Axis Linear Scale(mm) | Resolution: 0.5um |
| Repeatability | 2um |
| Code# | 525-120G |
|---|---|
| Marble Workbench | (505*350)mm |
| Glass Workbench | (356*248)mm |
| X/Y Axis Travel | (300*200)mm |
| Z Axis Travel | 200mm |
| Code# | 525-020D |
|---|---|
| Granite Workbench | (310*220)mm |
| Glass Workbench | (179.5*129.5)mm |
| X/Y Axis Travel | (150*100)mm |
| Z Axis Travel | 100mm |
| Code# | 527-120H |
|---|---|
| X/Y Axis Travel | (400*300)mm |
| Z Axis Travel | 200mm |
| X/Y/Z 3 Axis Linear Scale(mm) | Resolution: 0.5um |
| XY Axis Accuracy | ≤2.0+L/200(um) |
| Code# | 451-430T |
|---|---|
| Magnification | 27X-163X Stepless Electric Zoom |
| Working Distance | 110mm |
| FOV Field Of View | 17.8mm*10.2mm~3.5mm*1.9mm |
| Sensor | HDMI Output, 1/2.8”color COMS Camera |
| Code# | 451-430T |
|---|---|
| Magnification | 27X-163X Stepless Electric Zoom |
| Working Distance | 110mm |
| FOV Field Of View | 17.8mm*10.2mm~3.5mm*1.9mm |
| Sensor | HDMI Output, 1/2.8”color COMS Camera |
| Code# | 500-080 |
|---|---|
| Lens | 0.088X Double Telecentric Lens |
| Working Distance | 120mm |
| Wide Field | Ø116mm(94x76) |
| Measurement Accuracy | ±4um |
| Code# | 451-507 |
|---|---|
| Magnification | 8X~600X ( HDMI 16:9 21.5”monitor)with Auxiliary Objective |
| Objective System | 0.7X~5X Zoom Lens |
| Camera | 2 Mega Pixel(1920*1080) |
| Column Height | H300mm*D30mm |