| Code# | 521-320J |
|---|---|
| Marble Workbench | (650*580)mm |
| Glass Workbench | (540*440)mm |
| X/Y axis Travel | (500*400)mm |
| Z axis travel | Effective Travel 200mm |
| Code# | 512-350 |
|---|---|
| Working Stage Size | 355x126mm |
| Working Stage Travel | 200x100mm |
| Focusing | 90mm |
| Accuracy | ≤3+L/200(um) |
| Code# | 451-660 |
|---|---|
| Electronic Magnification | 25X~150X |
| Zoom Lens | 0.7X~4.5X |
| Camera Parameters | 2MPixel(1920*1080) |
| Z-axis Travel | 100mm |
| Code# | 823-162AC |
|---|---|
| Numerical Input Method | Auto |
| Lens And Indenter Switch | Auto Turret |
| Dwell Time | 1~60 Adjustable |
| Loading Control | Automatic |
| Code# | 823-170-1010 |
|---|---|
| Numerical Input Method | Auto |
| Lens And Indenter Switch | Auto Turret |
| Dwell Time | 1~60 Adjustable |
| Loading Control | Automatic |
| Code# | 821-170-1005 |
|---|---|
| Objective | 10×, 40× |
| Data Input | Automatic |
| Turret | Automatic |
| Max. Height Of Specimen | 170mm |
| Code# | AutoVicky ZHV-WH0503 |
|---|---|
| Objective | 10×, 40× |
| Data Input | Automatic |
| Turret | Automatic |
| Max. Height Of Specimen | 170mm |
| Code# | AutoVicky ZHV-WH5010 |
|---|---|
| Objective | 10×, 20× |
| Data Input | Automatic |
| Turret | Automatic |
| Max. Height Of Specimen | 170mm |
| Code# | 525-020GP |
|---|---|
| Granite Stage | (505*350)mm |
| Glass Stage | (356*248)mm |
| X/Y Axis Travel | (300*200)mm |
| Linear Scales | Resolution: 0.5um |
| Code# | 821-221 |
|---|---|
| Objective | 10×, 40× |
| Data Input | Automatic |
| Turret | Automatic |
| Max. Height Of Specimen | 170mm |